خرید تضمینی گندم در هرمزگان به 40 هزار تن رسید
1403/03/07

رییس اداره بازرگانی تعاون روستایی هرمزگان با اشاره به اینکه گندم کشاورزان هرمزگانی در 11 مرکز، خرید تضمینی می‌شود، گفت: خرید تضمینی این محصول توسط شبکه تعاون روستایی استان تاکنون به 40 هزار تن رسیده است.

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی هرمزگان، محمد رضا ماندگاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: 37 هزار تن از گندم‌های خریداری شده به سیلوها و انبارهای نگهداری گندم در استان تحویل شده است و ما تلاشمان بر این است تا شرایط مطلوبی را در فرآیند خرید گندم شاهد باشیم.

وی بیان کرد: تاکنون 35 هزار تن از گندم های خریداری شده توسط کاربرهای مراکز خدید در سامانه ثبت شده است و همچنین میزان 10 هزار تن گندم نیز جهت پرداخت مطالبات گندمکاران به بانک ارسال شده است و بزودی نخستین واریزی انجام می‌شود.

رییس اداره بازرگانی تعاون روستایی هرمزگان اظهار کرد: خرید تضمینی گندم در مراکز تعاون روستایی استان از نیمه فرودین ماه امسال آغاز شده و تا پایان فصل برداشت (خردادماه) ادامه دارد.

ماندگاری یادآور شد: «گهکم، فارغان، تاشکوییه، شمیل، آشکارا و احمدی» در حاجی آباد، «هشتبندی و تیرور» در میناب، «زیارتعلی» در رودان، بستک و پارسیان از 11 مراکزی بوده که خرید تضمینی گندم دارند.

هر کیلوگرم گندم معمولی به قیمت 175 هزار ریال و گندم دروم 180 هزار ریال از کشاورزان هرمزگانی خریداری می‌شود.

گندم در هرمزگان از 15 آبان تا 15 بهمن هر سال کشت شده و برداشت این محصول نیز از امسال از هشتم فروردین‌ با حضور وزیر جهادکشاورزی در استان آغاز شده و تا نیمه خرداد ادامه دارد.

سطح زیرکشت گندم در هرمزگان 17 هزار هکتار است و پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری بیش از 70 هزار تن از این محصول برداشت شود.

تعداد مشاهده خبر111 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal