پشتیبانی از افراد کم توان و ناتوان
فحه خوان برای افراد کم بینا و نابینا
صفحه خوان برای افراد کم بینا ونابینا

در لینک زیر می توانید صفحه خوان NVDA V2016.2.1 را دانلود نمایید.

دانلود

معرفی نرم افزار:

نرم افزار NVDA مخصوص افراد کم بینا و نابینا است و امکان استفاده از کامپیوتر و تعامل با سایت های اینترنتی را برای این افراد فراهم می کند. این نرم افزار از تمامی مرورگرهای اینترنتی، برنامه های مدیریت ایمیل و حتی نرم افزار های مجموعه آفیس پشتیبانی می کند. دیگر ویژگی مهم این نرم افزار بویژه برای کاربران ایرانی، رایگان بودن آن می باشد.

ویژگی های نرم افزار:

· قابلیت خواندن صفحات اینترنتی

· قابلیت ارتباط با سرویس های ایمیل و مجموعه آفیس

· محیط کاربری ساده

· امکان بروزسانی بدون نیاز به خرید لاینس

راهنمای نصب:

فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج کرده و با اجرای فایل Setup ، برنامه را نصب کنید.

در واقع این نرم افزار تمام متونی که در صفحه کامپیوتر نمایش داده می شوند را به صورت صوتی برای کاربر می خواند، هنگامی که نشانه گر ماوس جابجا می شود، متن موجود در آن ناحیه خوانده می شود. در صورتی که کاربر دارای صفحه نمایش بریل (braille display) برای استفاده از کامپیوتر داشته باشد، یکی از قابلیت های نرم افزار، امکان تبدیل متن به بریل (braille) خواهد بود. این نرم افزار می تواند کار با کامپیوترهای معمولی را برای کاربران نابینا میسر کند تا آن ها نیز بتوانند به خدمات اینترنتی وبسایت ما دسترسی داشته باشند .

 

صفحه خوان ها نرم افزار های بسیار کاربردی برای افراد کم بینا و نابینا می باشد . NVDA تمام رویداد هایی که این افراد با کامپیوتر انجام می دهند را به صورت صوت بیان می کنند تا این افرد از رویداد های انجام شوده اطلاع داشته باشند.

پس از دانلود و نصب برنامه در قسمت Preference در قسمت voice setting در قسمت voice گزینه Persian+English+Uk را انتخاب نمایید.

NVDA.v2016.2.1_kj-agrijahad.ir

تاریخ به روز رسانی:
1402/02/23
تعداد بازدید:
97
Powered by DorsaPortal