عضویت 100 بانوی فعال در شرکت تعاونی روستایی زنان جزیره هنگام هرمزگان
1401/10/19

به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون روستایی هرمزگان، عیسی برخورداری اظهار کرد: شرکت تعاونی زنان ساحل نشین جزیره هنگام در سال 1389 توسط بانوان کارآفرین اهل جزیره هنگام با عضویت اولیه 60 نفر از بانوان توانمند در رشته های صنایع دریایی و صنایع دستی شامل خوس بافی،گلابتون دوزی، ساخت برقع و... تاسیس شد.

وی هدف از تشکیل این شرکت تعاونی، توانمندسازی و ارتقاء سطح مهارت های کیفی بانوان، خودکفایی و اشتغال پایدار آنان دانست که منجر به توسعه مشاغل خانگی نیز می شود.

برخورداری پور افزود: نوع فعالیت شرکت تعاونی زنان ساحل نشین جزیره هنگام به سه دسته عمده اعم از «خدماتی، تولیدی و توزیعی» تقسیم می شود.

"اعظم زحمتکش هنگامی" مدیرعامل شرکت تعاونی زنان ساحل نشین جزیره هنگام اظهار داشت: شرکت تعاونی زنان ساحل نشین با عضویت 60 نفر از بانوان جزیره هنگام در رشته های صنایع دریایی و صنایع دستی شامل خوس بافی، ساخت برقع، گلابتون دوزی و.... آغاز به کارکرد.

وی گفت: هم اکنون تعداد بانوان فعال عضو شرکت تعاونی زنان ساحل نشین جزیره هنگام به 100 نفر رسیده است.

زحمتکش هنگامی افزود: تزئین جعبه های دستمال کاغذی و تزئین شانه با صدف، ساخت زیورآلات نظیر دستبند،گردنبند با حلزون دریایی و در نهایت تزئین قاب عکس با صدف از جمله هنرهایی است که با دستان بانوان توانمند جزیره هنگام ساخته و به بازار عرضه می شود.

وی با بیان اینکه بانوان کارآفرین جزیره هنگام مایه مباهات در عرصه تولید هستند، تصریح کرد: جای بسی مسرت و افتخار است که بانوان هنرمند جزیره هنگام در جشنواره کیش «رشته ماهیگیری و صنایع دستی» مقام اول را کسب کردند.

این بانوی کارآفرین افزود: برای ارتقاء سطح فعالیت شرکت تعاونی از بانک تسهیلات دریافت نکردیم اما توانستیم از طریق فروش محصولات صنایع دستی، دریایی، فروش غذاهای سنتی و.... تحول شگرفی را در راستای دستیابی به اهداف مان ایجاد کنیم.

 مدیرعامل شرکت تعاونی زنان ساحل نشین جزیره هنگام گفت: تاکنون در راستای معرفی صنایع دستی و دریایی جزیره هنگام و همچنین فراهم کردن بستر مناسب به منظور ارائه محصولات متنوع در نمایشگاه های متعددی شرکت کردیم و میزان استقبال مردم از نمایشگاه چشمگیر بود.

زحمتکش ابراز داشت: محصولات صنایع دستی و دریایی و همچنین غذاهای دریایی و غیردریایی در بازارچه سنتی جزیره هنگام به فروش می رسد.

وی تصریح کرد: رشد و توسعه فردی بانوان، رشد خانواده و در نهایت رشد جامعه را در همه ابعاد به دنبال دارد.

مدیرعامل شرکت تعاونی زنان ساحل نشین جزیره هنگام خاطرنشان کرد: تاسیس شرکت تعاونی باعث شد تا بانوان فعال جزیره هنگام با بهره گیری از شیوه های متنوع بسته بندی محصولات شان را به صورت عمده به فروش برسانند.

انتهای پیام/

تعداد مشاهده خبر41 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal